Konserwacja szamba
Regularna konserwacja szamba to czynność, o której wielu użytkowników zapomina. Aby szambo mogło spełniać odpowiednio swoją funkcję, musimy wykonywać działania, które przełożą się na jego prawidłowe funkcjonowanie. Przede wszystkim zawsze należy pamiętać o ograniczeniu zużycia wody, a także unikać preparatów silnie antybakteryjnych i drażniących, które są szkodliwe dla znajdujących się w nim bakterii. Bakterie znajdujące się w szambie poprawiają jego wydajność, a także zmniejszają ryzyko pojawienia się awarii. Oczywiście zastosowanie preparatów wspomagających działanie szamba, to nie wszystko co powinniśmy zrobić, aby mogło ono prawidłowo funkcjonować.
Jak dbać o szambo? Czyli prawidłowa konserwacja szamba
Zarówno szambo, jak i oczyszczalnia ścieków wymagają czasami gruntownego czyszczenia, ponieważ powstają w nich osady i gazy, które mogą być niebezpieczne. Dlatego wywóz nieczystości powinniśmy zgłosić profesjonalnej firmie, która nie tylko wypompuje całą zawartość szamba ale i także wymyje ściany szamba np. myjką pod ciśnieniem usuwając z nich resztki osadów.
Szambo lub oczyszczalnia ścieków podczas opróżniania, są pozbawione nie tylko nieczystości, ale również naturalnej flory bakteryjnej, która odpowiada za ich prawidłowe funkcjonowanie i utrzymanie.
Właściwe wystartowanie oczyszczalni lub szamba po opróżnieniu, wymaga zastosowania odpowiednich preparatów bakteryjnych, które przyczynią się do szybkiej odbudowy flory w zbiorniku. Prawidłowe wystartowanie oczyszczalni czy szamba, poprzez zastosowanie bakterii, zregeneruje florę bakteryjną, dzięki czemu zbiornik szybko odzyska swoją funkcjonalność i doskonałą skuteczność.