Zminimalizuj zużycie wody dla prawidłowego działania szamba

Zminimalizuj zużycie wody dla prawidłowego działania szamba

Aby nasze szambo działało prawidłowo, konieczne jest zminimalizowanie zużycia wody. Mniejszy zrzut ścieków do szamba przekłada się na prawidłowe działanie naturalnych procesów, które zachodzą w szambie. Procesy te mają zagwarantować właściwe rozłożenie substancji organicznych.

Jak zmniejszyć zrzut ścieków do szamba?

Istnieje dużo prostych sposobów, aby ograniczyć zrzut ścieków do szamba. Przede wszystkim musimy ograniczyć zużycie wody w domu. Jeśli używamy zmywarki, pamiętajmy, żeby włączać ją tylko wtedy, kiedy jest zapełniona. To samo dotyczy pralki. Warto też skorzystać z programów oszczędnościowych podczas prania czy zmywania, w które wyposażone są urządzenia. Pamiętajmy też aby nie wstawiać bezpośrednio po sobie 2-3 prań. Lepiej rozbić pranie na kilka dni, dzięki temu nie będzie nagłego dużego zrzutu ścieków zawierających w sobie detergenty i chemię szkodzącą bakteriom w szambie lub oczyszczalni ścieków.

Zminimalizuj zużycie wody dla prawidłowego działania szamba
Zminimalizuj zużycie wody dla prawidłowego działania szamba

Inną sprawdzoną metodą na to, aby zmniejszyć zrzut ścieków do szamba jest kąpiel pod prysznicem zamiast w wannie. Dzięki temu w znacznym stopniu ograniczamy zużycie wody, a tym samym ilość ścieków.

Warto również zlikwidować wszelkie nieszczelności w kranach i odpowiednio ustawić poziom wody w spłuczce, aby nie wylewała do kanalizacji zbyt dużo wody.

Aby zrzut ścieków do szamba był mniejszy, warto zainwestować w urządzenia, które pomogą w oszczędzaniu wody jak np. ekonomiczny prysznic odmierzający czas lub zakup baterii wyposażonych w perlatory.

Tych kilka prostych rozwiązań może okazać się kluczem do odpowiedniego działania naszego szamba.

Minimalizując zrzut ścieków chronisz środowisko naturalne i dbasz o ekologię

Dodaj komentarz

Nazwa *
Email *
Witryna internetowa