Preparaty do szamba – dlaczego nie warto z nich rezygnować?

Używanie przydomowych szamb wiąże się z obowiązkami. Ich wypełnienie ma na celu to, aby zbiorniki bezodpływowe przeznaczone do odbierania ścieków służyły nam jak najdłużej. Choćby dlatego należy stosować preparaty do szamba. Zdarza się, że zapominamy korzystać z nich na dłuższy czas. Zobaczcie, dlaczego nie warto z nich rezygnować.

1. Właściwa higiena to podstawa

Bezodpływowe zbiorniki zakopane w ziemi, zwane zwyczajowo szambami, wymagają od ich właścicieli odpowiedniego podejścia. Terminowe opróżnianie szamba to nie jedyny zabieg pielęgnacyjny. Usługi asenizacyjne nie wystarczą do utrzymania odpowiedniej higieny w zbiorniku. Jeśli chcemy uniknąć problemów, które mogą pojawić się w efekcie złego użytkowania szamba, należy stosować bakterie do szamba.

2. Pozbądź się nieprzyjemnego zapachu

Nieodpowiednie użytkowanie szamba może mieć przykre konsekwencje. Mamy tu na myśli chociażby nieprzyjemną woń. Preparaty do szamba pomagają w zneutralizowaniu nieprzyjemnych zapachów.

3. Uniknij przedostawania się do gruntu szkodliwych substancji

Rozkładające się ścieki i nieczystości wydzielają niebezpieczne dla ludzkiego życia związki. Jest to szczególnie ważne w przypadku nieszczelnych zbiorników. W tym celu należy stosować biopreparaty do szamb. Preparaty można nabyć w postaci tabletek lub proszku pamiętając, że największą skuteczność wykazują biopreparaty zawierające w swoim składzie zarówno bakterie jak i enzymy.

4. Nie pozwól na zamulanie i tworzenie się osadów – są groźne dla życia

Bakterie do szamba stosowane są dla poprawienia parametrów ścieku. Służy to wyeliminowaniu zamulania się, a więc powstawania osadów. Upłynniony ściek ułatwia pracownikowi firmy asenizacyjnej wypompować całą zawartość zbiornika. Wówczas nie ma konieczności mechanicznego czyszczenia szamba. Złogi są zagrożeniem dla systemu kanalizacyjnego oraz dla ludzkiego życia. Usuwanie osadów wiąże się wejściem do szamba, co jest bardzo niebezpieczne ze względu na ulatniające się gazy i inne szkodliwe substancje. Słyszeliście z pewnością o głośnej sprawie z 2014, kiedy to w jednej ze wsi w szambie zginęło 7 osób!

Nie ryzykuj. Używaj profesjonalnych bakterii do szamba dostępnych w sprawdzonym przeze mnie sklepie www, Aktywatory.pl.

Preparaty do szamba – dbaj o środowisko

Dodaj komentarz

Nazwa *
Email *
Witryna internetowa